Здоров'я

Зелений чай не такий корисний, як здавалося

Зелений чай шкідливий для гіпертоніків, до такого висновку прийшли вчені у своєму новому дослідженні, опублікованому в журналі Clinical Pharmacology & Therapeutics.

foto_cikavosti_01.07.2014-02_resized

Відомо, що в листках зеленого чаю містяться вітаміни і мінерали, тому напій з них може бути не тільки смачний, але і лікувальний. Раніше вважалося, що зелений чай при гіпертонії важливий дією, яку чинять на серцево-судинну систему такі речовини як теобромін і теофілін, які сприяють розширенню судин і діють як сечогінний засіб. Дійсно, зелений чай відмінний засіб профілактики серцево-судинних захворювань.

Читайте також: Зелений чай робить людей розумнішими

 

Зелений чай зміцнює кровоносні судини і зберігає їх еластичність. Зелений чай містить йод, фтор, корисний тим, хто довго сидить за комп’ютером, виводить з організму солі і шлаки важких металів. Його можна застосовувати як протимікробний, противірусний та протизапальний засіб. Однак в останньому дослідженні на цю тему японські вчені виявили, що деякі речовини, що містяться в чаї можуть чинити негативний вплив на дію лікарських препаратів.Як виявилося, зелений чай послаблює дію поширених медикаментів, призначаються при гіпертензії.

“Цей напій блокує специфічні клітини-транспортери, які зазвичай допомагають організму абсорбувати (поглинати) бета-блокатори”, – пояснюють автори роботи.

Результати дослідження продемонстрували, що пацієнти, які пили зелений чай разом із прийомом своїх таблеток, мали більш низький рівень циркуляції препарату в крові надолола. В інструкції щодо застосування цього препарату відзначено, що деякі речовини, включаючи трав’яні чаї і збори, можуть впливати на дію препарату, однак, при цьому зелений чай у даний лист попереджень не включений.

Читайте також: Цей напій приємний і надзвичайно корисний для мозку

Отримані дані свідчать про те, що зелений чай блокує специфічні клітини-транспортери, які переносять лікарський препарат і знаходяться в епітелії. Вчені рекомендую всім гіпертонікам утриматися від вживання зеленого чаю, або, принаймні, від міцного заварювання, так як в цьому випадку напій буде містити ще й зайву кількість кофеїну. Кофеїн, як відомо, сильний тонізуючий засіб, що викликає звикання, окрім того він збудливо діє на серце і нервову систему.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button