Здоров'я

Сауна за ефектом схожа на заняття спортом

Вчені провели дослідження і встановили, що по ефекту сауна схожа на заняття спортом. В обох випадках серцево-судинна система зазнає рівні навантаження.

Раніше науковці, вивчаючи дію сауни на організм, констатували, вона не дозволяє боротися із зайвою вагою, оскільки перебуваючи в ній, люди не відчувають фізичних навантажень. У новому дослідженні фахівці отримали додаткові дані, які дозволили порівняти в деяких параметрах це дозвілля і спорт.

Для участі в досліді було сформовано дві групи добровольців. Перша відвідала сауну, а друга тренувалася на гребному тренажері. Експерти виміряли у людей всі необхідні життєві параметри до, після і під час процедур, а після порівняли їх. Як виявилося, коли людина знаходиться у сауні, її серцевий ритм, а з ним і кров’яний тиск, піднімається. Опісля ж всі показники знижуються до значень, стаючи нижче, ніж було при первинному вимірі. Аналогічні зміни відбуваються і при спортивних вправах.

Вчені прийшли до висновку, люди втрачають однакову кількість енергії і відчувають рівні навантаження на серцево-судинну систему, незважаючи на різні способи досягнення цього ефекту. Отже, зазначають фахівці, сеанс в сауні для організму не є розслаблюючою процедурою.

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть