Здоров'я

Зелений чай робить людей розумнішими

Зелений чай завжди вважався самим здоровим гарячим напоєм, але результати нового дослідження свідчать про те, що він також може зробити людину розумнішою.

Вчені стверджують, що зелений чай здатний підвищити ефективність цілого ряду когнітивних функцій мозку, зокрема, поліпшити пам’ять. Нові результати показують, що зелений чай може бути використаний для лікування деменції та інших подібних хвороб.

zelenyi_chai_450

Команда бельгійських вчених, яку очолювали професори Крістофер Беглінгер і Стефан Боргвардт з Університету Базеля, в ході проведеного дослідження з’ясувала, що екстракт зеленого чаю сприяє збільшенню ефективності роботи мозку. Вчені побачили значні поліпшення у вирішенні завдань на пам’ять після того, як люди споживали зелений чай.

Читайте також: Бажаєте накачати мозок?

Отримані дані свідчать про те, що зелений чай може бути використаний для лікування захворювань, пов’язаних з втратою пам’яті, зокрема, викликаної психічними розладами, або як частина реабілітаційної терапії. Минулі дослідження показали, що користь для здоров’я, яку приносить зелений чай, полягає в стимуляції нервових механізмів.

У рамках дослідження чоловікам – добровольцям давали випити безалкогольний напій, що містив кілька грамів екстракту зеленого чаю. Потім учасників дослідження просили вирішити деякі завдання на пам’ять. Контролюючи діяльність мозку через МРТ, вчені могли бачити поліпшення зв’язку між тім’яною і лобовою частками в корі головного мозку. Ці нейронні результати позитивно корелюють з результатами, які продемонстрували волонтери при вирішенні завдань.

“Наші результати показують, що зелений чай може збільшити короткострокову синаптичну пластичність мозку”, – говорить професор Стефан Боргвардт.

Результати дослідження, які були опубліковані в “Журналі психофармакології”, є дуже перспективними і можуть мати важливе клінічне значення для лікування когнітивних порушень при ряді психічних розладів.

Читайте також: Який чай вибрати: чорний, зелений, білий або … бірюзовий?

Варто відзначити, що вчені не вперше заявляють про користь зеленого чаю для здоров’я. Минулі дослідження, що стосувалися боротьби з онкологічними захворюваннями, наочно продемонстрували користь, яку може принести здоров’ю вживання зеленого чаю. Втім, незважаючи на те, що корисність напою багаторазово доведена, нервові механізми, що лежать в основі даного ефекту, і досі невідомі вченим.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button