Здоров'я

7 ознак, за якими легко розпізнати менінгіт

Менінгіт — захворювання, що характеризується запаленням оболонок головного і спинного мозку. Причин утворення недуги і видів протікання захворювання безліч. Симптоми, як правило, схожі. Хвороба звичайно виявляється у дітей, тому батькам важливо знати симптоми. Перерахуємо ознаки менінгіту в матеріалі.

Раптова лихоманка

Лихоманка починається раптово. Хвора дитина починає тремтіти, з’являються скарги на постійний холод. Температура миттєво високо піднімається, збити її непросто. Пам’ятайте, лихоманка є ознакою багатьох хвороб. Важливо звертати увагу на інші симптоми.

Сильний головний біль

Нестерпний головний біль утворюється у пацієнтів з менінгітом. Він часто проникає в область шиї. Хворобливі відчуття можуть не дати відчути неприємний дискомфорт в шиї. Немовля з менінгітом має опуклість в зоні тім’ячка.

Двоїння в очах, світлочутливість

Сфокусувати зір хворого на менінгіт буде непросто. Картинка в очах ніби роздвоюється. Скарги на зір — звичайна практика при захворюванні. Боязнь яскравого світла проявляється при менінгіті не рідше. Це досить часта ознака, що супроводжує двоїння в очах. У дітей при погляді на світло починають сльозитися очі, посилюються нудота, головний біль.

Біль у животі, нудота і блювота

При менінгіті втрачається апетит, бажання їсти зникає з-за постійної нудоти в основному. Симптом здатний супроводжуватися болем у животі і блювотою.

Ригідність потиличних м’язів

Менінгіт характеризується даною ознакою. У хворого виникає досить впізнавана поза. Він лежить на боці із закинутою головою, зігнутими ногами. Спроба розігнути шию буде невдалою, у пацієнта це не вийде зробити.

Неможливість розігнути ноги

Якщо вийшла спроба нахилити голову до грудей ще нічого не значить. Після такої дії автоматично згинаються в колінах ноги. Але розігнути їх не вийде. Явище має назву верхній синдром Брудзинського.
Не менш часто виникає синдром Керніга. Піднявши ногу на 90 градусів, розігнути ногу буде неможливо.

Висипання на шкірі не бліднуть

З’являються висипання на шкірі. Звичайний висип, незв’язаний з менінгітом, пройде без проблем. Можна пройти тест на менінгіт: взяти склянку з прозорого скла, прикласти до висипань, натиснути, щоб шкіра під склянкою зблідла. Блідне? Значить, менінгіту немає. Збереження кольору може бути ознакою менінгіту.

Що робити, якщо у дитини ознаки менінгіту?

Небезпечне захворювання є приводом для дзвінка в швидку допомогу. Фахівцю треба розповісти про симптоми. До прибуття медиків слід дотримувати постільний режим, зберегти тишу, приглушити світло, щоб не загострювати симптоми. Ймовірність госпіталізації висока, відмовлятися від поїздки в лікарню не варто. У лікарняних умовах реальніше вилікувати недугу і уникнути серйозних наслідків.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button