Здоров'я

Свобода в економіці штовхає споживачів до фастфуду і ожиріння

ozyrinia_resizedЕкономічний розвиток подарувало епідемію ожиріння і збільшення обсягів транзакцій щодо компаній з продажу фастфуду, переконані вчені. Вони використовували дані про кількість покупок в мережах фастфуду на душу населення з 1999 по 2008 рік у 25 країнах з високим рівнем доходів. Ці дані порівнювалися з Індексом маси тіла громадян.

Виявилося, дух ліберальності, що панує на ринку, давав швидке зростання споживання фастфуду, збільшення Індексу маси тіла і числа транзакцій на душу населення (на 16,6% – у Канаді, на 14,7% – в Австралії, на 12,3 % – в Ірландії і на 10,1 % – у Новій Зеландії). Середня кількість річних транзакцій для всіх країн зросла з 26,61 до 32,76, а середній Індекс маси тіла з 25,8 до 26,4. Нагадаємо: Індекс, що перевищує 25, вважається ознакою зайвої ваги.

Зростання показників річних транзакцій на один пункт був пов’язаний із збільшенням Індексу маси тіла на 0,0329 за період дослідження. Найцікавіше, що ні газована вода, ні тварини жири, ні загальний рівень калорій в раціоні не впливали на ризик ожиріння. Можливо, тривале споживання фастфуду змінює метаболізм. Питання, зокрема, викликають продукти, одержувані з м’яса тварин, які їли кукурудзу, містилися в обмежених умовах і постійно піддавалися заплідненню. Ще належить вивчити, який ефект справляє ступінь обробки продуктів, а не тільки їх склад.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button