Земля

В Північному Льодовитому океані стався землетрус

Землетрус магнітудою 4.7 відбувся 22 жовтня в районі підводних вулканів розташованих на хребті Гаккеля, в Північному Льодовитому океані. Підземний поштовх стався в 500 км від географічного Північного полюса. Цей землетрус цікаво тим, що останнє відоме виверження вулканів тут було зафіксовано досить давно – у 1999 році.

62a976f82b04ddf7c1fb555c6840de62
Гаккель – хребет, де розходяться Північноамериканська і Євразійська літосферні плити, які відходять одна від одної з невеликою швидкістю не більше 1 сантиметра на рік. Цей хребет був виявлений в 1950 році і довгий час вважалося, що тут немає активних вулканів, поки в 1999 році не відбулася одна з найбільших серій землетрусів за всю історію спостережень – 252 землетрусу.


Після сейсмічного сплеску, тут було виявлено два великих підводних вулкана, розташованих в епіцентрах землетрусів. Вчені провели дослідження і встановили, що ці підводні вулкани покриті шаром пірокластичних матеріалів, що означає, що сплеск сейсмічної активності був спровокований виверженням цих підводних вулканів.

Епіцентр землетрусу, який стався 22 жовтня розташовувався в районі цих вулканів, що може говорити про те, що почалося чергове виверження або йде підготовка до виверження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button