Земля

Вчені з’ясували, чи достатньо енергії для власного існування виробляє людство

Хоч це і не очевидно, але країни, що розвиваються, виробляють кількість енергії, якої повинно вистачати кожному жителю з надлишком.

Вчені з Міжнародного інституту прикладного системного аналізу в Австрії підрахували, чи відповідають обсяги виробленої на Землі енергії потребам людства. Їх розрахунки показують, що енергії, яка виробляється на Землі цілком достатньо для того, щоб покрити глобальні потреби, не виходячи при цьому за рамки «вуглецевого бюджету», який потрібно дотримуватися для боротьби з глобальним потеплінням. Стаття з висновками вчених опублікована в журналі Nature Energy.

«Людей завжди турбує думка про те, що економічний розвиток і пом’якшення клімату несумісні, що порятунок сотень мільйонів людей від злиднів унеможливить зниження шкідливих викидів — а це необхідний захід для стабілізації клімату»,
— говорить один з авторів роботи, аналітик енергетичних систем Нарасімха Рао. Щоб підтвердити або розвіяти ці побоювання, вчені вирішили вивчити конкретні показники.

Дослідники зосередили свою увагу на трьох економіках світу — Бразилії, ПАР та Індії. Ці три країни репрезентують різні культурні та кліматичні умови, так само як і свої індивідуальні проблеми в галузі транспорту, забезпечення санітарних норм і погоди.

Розрахувавши, яку кількість ресурсів потрібно кожній з країн, щоб продовжувати стійко розвиватися, вчені прийшли до висновку, що всі три держави генерують достатньо енергії для того, щоб забезпечити гідний рівень життя кожному громадянину. Так, наприклад, Індія у 2015 році виробила 17,5 гігаджоуля енергії на душу населення, в той час як для забезпечення базових потреб кожного індійця вистачило б семи гігаджоулей, а для забезпечення прийнятного рівня життя — від 12 до 15. Приблизно така ж ситуація з виробництвом і потребами в енергії спостерігалася для ПАР і Бразилії.

За словами вчених, вони не очікували, що базова потреба людини в енергії виявиться настільки скромною. Результати дослідження говорять про те, що країни, які розвиваються, можуть оптимізувати витрати і обмежувати виробництво енергії без шкоди для простих жителів. Однією з найбільших перешкод на шляху до цього є нерівномірний розподіл населення на території багатьох країн: жителі перенаселених урбанізованих територій страждають від нестачі ресурсів і енергії сильніше всього.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»