Земля

В Маріанській западині вченими виявлено новий тип підводних грязьових вулканів

В Маріанській западині виявлено новий тип підводних грязьових вулканів, які є найглибшими на планеті. Відкриття зробили вчені з Інституту глибоководних досліджень та інженерії в Китаї спільно з американськими колегами, а результати дослідження були напередодні презентовані в журналі Geochemical Perspectives Letters.

Занурення в Маріанську западину здійснювалося за допомогою китайського жилого глибоководного батискафа “Цзяолун”. Вчені спустилися на глибину 5,4-6,6 км, де виявили грязьові вулкани і віспини у великій кількості. На даному морському дні також була унікальна екосистема з мікроорганізмами. Грязьові вулкани вивергають грязьові маси та гази з водою або нафтою, а знайдені в Маріанській западині утворення відрізняються хімічно і фізично від відомих в даному районі.

Вчені підозрюють, що вулкани є домом для хемолітоавтотрофних бактерій, що одержують енергію шляхом окислення неорганічних сполук. Нове відкриття демонструє життя в екстремальних умовах і дає можливості для подальших досліджень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button