Наука

Землі загрожує потепління, яке вже відбувалося 3,3 млн років тому

Попри те, що вчені все частіше говорять про неймовірно велику кількість вуглекислого газу в атмосфері Землі, ця ситуація вже траплялася в історії нашої планети. Експерти вважають, що рівень, до якого ми наближаємося останній раз міг бути 3,3 мільйона років тому і, можливо, з такими умовами життя раніше не стикався ні один вид прогресивних приматів.

При нинішніх темпах вироблення CO2 протягом наступних п’яти років, рівень вуглекислого газу в атмосфері перевищить позначку в 427 ppm, яка, швидше за все, була пікової в період потепління епохи пліоцену. Тоді температура була вищою на 3?С — 4?С градуси, а рівень океану був на 20 метрів вищим, ніж сьогодні.

До таких висновків прийшли вчені з Університету Саутгемптона. Для свого дослідження вони сконструювали спеціальну модель запису CO2 в пліоцені, використовуючи дані, отримані від рівнів бору в крихітних скам’янілостях, зібраних з глибоководних відкладів Карибського моря.

Моделювання підтвердило тенденції, які раніше спостерігалися у крижаних ядрах, а також дозволило більш точно оцінити діапазон CO2 в геологічну епоху, коли рівень сонячної радіації були такими ж, як і сьогодні.

«Вражаючий результат, який ми виявили, полягає в тому, що найтепліший період пліоцену мав в атмосфері від 380 до 420 ppm CO2», — сказав один з авторів Томас Мел. «Це схоже на сьогоднішнє значення близько 415 ppm, а значить, ми вже перебуваємо на рівнях, які в минулому були пов’язані з температурою і рівнем моря значно вищим, ніж сьогодні». Нині рівень CO2 зростає приблизно на 2,5 ppm в рік.

Автори заявили, що вивчення минулого дало розуміння того, що станеться в майбутньому, а значить, у нас є шанс усвідомити, що відбувається і максимально знизити ризики майбутньої катастрофи.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button