Всесвіт

Індійські астрономи знайшли галактику, яка ховалася на тлі яскравих об’єктів (фото)

Дослідники з Індійського інституту астрофізики в Бангалорі при вивченні NGC 6902a виявили нову тьмяну галактику UVIT J2022. Про відкриття повідомляє India Today.

Fantastic Milky Way Background
Фото Від Li Wei

Група індійських астрофізиків виявила галактику UVIT J2022, яка дотепер залишалася непоміченою на тлі більш великої і яскравої галактики NGC 6902a.аналіз UVIT J2022 показує, що в ній тривають процеси утворення нових зірок. Відстань до нової галактики становить близько 136 млн світлових років.

При вивченні NGC 6902a вчені помітили дифузне блакитне випромінювання на зовнішній області галактики. Аналіз показав, що джерелом випромінювання були гарячі і масивні блакитні зірки типу ОВ, які живуть недовго.

Джерело: Індійський інститут астрофізики в Бангалорі

Дослідники виміряли відстань до раніше відомої галактики NGC6902A і нових областей зореутворення на основі емісійного спектра. Вони виявили, що відкриті об’єкти знаходяться на відстані близько 136 млн світлових років, в той час, як відстань до NGC 6902a становить близько 825 млн світлових років.

Галактика UVIT J2022 відрізняється низькою поверхневою яскравістю, яка принаймні в десять разів слабкіше навколишнього нічного неба. Саме це ускладнювало її виявлення раніше. Дослідники вважають, що такі слабкі, невідомі нам галактики можуть становити до 15% маси Всесвіту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button