Екологія

Земля занурюється в смертельну спеку

Вчені Університету Монаша в Мельбурні (Австралія) прийшли до висновку, що до 2080 року кількість загиблих від спеки в тропічних і субтропічних регіонах зросте майже в п’ять разів. Причиною є антропогенна зміна клімату, що призведе до почастішання екстремальних погодних явищ.

Дослідники розробили модель для оцінки кількості смертей, пов’язаних зі спекою, в 20 країнах в період 2031-2080 років. При цьому враховувалися обсяги викидаючих в атмосферу парникових газів при спалюванні викопного палива, щільність населення в регіонах, а також різні стратегії щодо пом’якшення наслідків спеки.

Згідно з найпесимістичнішим сценарієм, в австралійських містах Брісбен, Сідней і Мельбурн смертність від погодних лих, які стануть більш частими, зросте на 471 відсоток порівняно з 1971-2010 роками. Число жертв помітно зросте в Індії, Греції, Японії і Канаді. Ситуація буде погіршуватися такими супутніми природними катастрофами, як пожежі і посуха.

На думку вчених, у разі дотримання Паризької угоди прогнозовані наслідки будуть значно пом’якшені.

Паризька хартія 2015 року передбачає, що людство не повинне допустити зростання середньої температури планети більше, ніж на 1,5 градуси. Глобальне потепління на два градуси викличе непередбачувані зміни системи атмосферної циркуляції. Буде відбуватися інтенсивне танення льодовиків, що призведе, у свою чергу, до підвищення рівня моря. Згідно з розрахунками, у разі збереження тенденції до потепління до 2100 року відбудеться затоплення прибережних міст, а також зникнуть деякі населені острови, в тому числі Мальдіви.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button