Екологія

Центральна Азія потеплішає на 6 °C в умовах глобального потепління

 

У 2100 році регіон Центральної Азії потеплішає на 3-6 °C. Про це свідчить нове дослідження проведене на чолі з Ніколь Деві, старшим науковим співробітником обсерваторії Землі Ламонт-Доерті Колумбійського університету, передає hightech.fm.

Автори використовували аналіз деревних кілець, за допомогою якого можна дізнатися про температуру і характер опадів за останні сто або навіть тисячу років.

Спочатку вчені вивчили ядра деревних кілець, які були зібрані у 1998 і 2005 роках. Щоб отримати більше інформації, вони використовували новий спосіб аналізу дерев. У новому методі вчені визначають, наскільки добре кожне кільце зображає синє світло. Чим щільніше деревина, тим менше вона поглинає синього кольору — і, відповідно, у більш холодних умовах росло дерево.

На основі цих даних команда побудувала модель літніх температур у Центральній Азії з 1269 по 2004 рік. Нові дані підтверджують, що з 1990-х років літні температури є найтеплішими в регіоні за останні 800 років.

Новий спосіб аналізу деревних кілець допоміг відновити дані про температуру в Монголії з 1269 року н. е. Різке підвищення температур вже завдає шкоди крихким екосистемам і призводить до масових втрат худоби, який історично становить основу економіки цієї країни.

«Центральна Азія – це один з регіонів, який найбільше прогрівається на планеті: за останні 15 років літні температури зросли на 1,59 °C, що майже у три рази вище середньосвітового показника, – йдеться у дослідженні. – За ці ж останні 15 років регіон страждав від екстремальної й тривалої посухи».

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button