Всесвіт

Земля може видаватися безлюдною для прибульців

Чи знайшли нас інопланетяни? Може бути, вони вже багато років просто спостерігають за нами? 

Ми часто думаємо про те, як можуть виглядати потенційно населені планети. Як виглядають самі інопланетяни, і як далеко вони від нас. Але чи замислювалися ви, як прибульці могли б бачити Землю?

Image by ELG21 from Pixabay

Швейцарські вчені задумалися над тим, як інопланетні астрономи побачили б нашу планету в свої телескопи. Як показав їх експеримент, пошук свідчень життя на Землі може залежати від сезону.

Історичні корені такого роду досліджень сходять до 70-х років, і прив’язані до роботи таких космічних апаратів, як Pioneer 10 і 11 (він вивчав Юпітер і Сатурн) і Voyager 1 і 2 (Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун).

Тоді вимірюючи ультрафіолетове і інфрачервоне випромінювання, вчені багато дізналися про властивості планетарних атмосфер, поверхонь і загального енергетичного балансу. Сьогодні вчені також спостерігають за планетами, що знаходяться на відстані багатьох світлових років. У міру розвитку наших технологій астрономи отримують все більш потужні прилади для вивчення далеких планет. Тому якщо десь і існує технологічна цивілізація, то, швидше за все, вона також шукає нас, кожен раз удосконалюючи свої технічні можливості.

Нове дослідження розглядає спектр інфрачервоного випромінювання Землі, вплив різних геометрій спостереження на нього і те, як ці спостереження будуть виглядати для набагато більш віддаленого розуму.

Дослідники також оцінили, як зміна пір року впливає на спектри.

“Ми дізналися, що існує значна сезонна мінливість в спектрі теплового випромінювання Землі, і сила спектральних характеристик біоіндикаторів, таких як N2O, CH4, O3 і CO2, сильно залежить як від пори року, так і від геометрії огляду», — пишуть вчені.

Автори виявили, що спектри Землі, її теплове випромінювання, може відповідати як придатним для життя характеристикам, так і несприятливим. Проблема також полягає в тому, що в різних частинах планети і в різні сезони випромінювання сильно відрізняється. Тобто у Землі немає єдиного спектра теплового випромінювання.

Все це означає, що інопланетні астрономи з віддаленої галактики можуть не зрозуміти, що в Сонячній системі є життя. Їм доведеться спостерігати за нашою планетою дуже довго і безперервно, щоб зрозуміти і помітити динаміку змін. Але, можливо, прибульці вже дивляться за нами, просто ми про це поки не знаємо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments