Всесвіт

Тисячі добровольців допомогли скласти карту хребтів на Марсі

За останні два десятиліття вчені виявили незвичайні мережі хребтів на Марсі. Як і чому утворилися хребти і що вони допоможуть дізнатися про історію Марса, поки що невідомо.

Red Mars фото від KuzovlevA

Група вчених на чолі з Адітьєю Халлер зі Школи дослідження Землі і Космосу Університету штату Арізона і Лаурою Кербер з Лабораторії реактивного руху НАСА, вирішила дізнатися більше про ці хребти: вони склали карту Марса за допомогою тисяч цивільних вчених.

Зовнішній вид хребтів

Їх результати показують, що гірські хребти на Марсі можуть містити інформацію про стародавні підземні води, що протікають через них.

Як утворилися мережі хребтів на Марсі, залишається загадкою відтоді, як їх виявили. Вчені визначили, що хребти утворилися в три етапи, спочатку сформувалися багатокутні тріщини, вони заповнилися, а далі сталася ерозія, яка виділила мережі хребтів.

Щоб дізнатися більше про хребти, команда об’єднала дані з камери THEMIS Mars Odyssey orbiter і приладів CTX і HiRISE Mars Reconnaissance orbiter. Потім вони розгорнули свій проєкт citizen scientist на платформі Zooniverse. Майже 14 000 добровольців з усього світу приєдналися до пошуку хребтів на Марсі. Вони зосередили свою увагу на районі навколо кратера Джезеро, де в лютому минулого року приземлився марсохід НАСА Perseverance.

Зрештою, за допомогою добровольців команда змогла нанести на карту 952 мереж хребтів. Поки що це дані з однієї п’ятої від загальної площі поверхні Марса.

“Добровольці дуже допомогли нам, тому що хребти це, по суті, візерунки на поверхні. Отже, майже кожен, хто має комп’ютер та Інтернет, може допомогти ідентифікувати їх”, – говорить Адітьє Халлер, вчений зі школи дослідження Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button