Всесвіт

Астрономи знайшли воду на астероїді Ітокава

Астрономи з Університету Аризони виявили в зразках ґрунту, взятих апаратом «Хаябуса-1» на астероїд Ітокава, сліди води. Це частково підтверджує гіпотезу про те, що вся вода на Землі з’явилася завдяки астероїдам, пише New Atlas.

Зонд «Хаябуса-1» відвідав астероїд Ітокава в 2010 році і зібрав зразки ґрунту з космічного тіла. В рамках вивчення ґрунту з Ітокави вчені хотіли визначити його вік — він повинен бути схожий з віком Сонячної системи. Виявилося, що він склав 4,64 млрд років, а діаметр астероїда перевищив 20 км. Крім того, аналіз ґрунту дозволить підтвердити теорію, що багато окремих метеоритів та їх прабатьки з класу астероїдів мають абсолютно ідентичний склад.

Наприклад, дослідження ґрунту Ітокави підтвердило: він складається з таких мінералів, що і Челябінський метеорит. Однак виявилося, що близько 1,5 млрд років тому він зіткнувся з іншим тілом. Ймовірно, це було, коли він знаходився в Головному поясі астероїдів. Саме після цього Ітокава і змінив орбіту, яка перетинає земну.

Вчені вивчили п’ять частинок з астероїда, використовуючи вторинний іонний мас-спектрометр (NanoSIMS). У двох з цих п’яти частинок команда виявила мінерал під назвою піроксен, у кристалічній структурі якого міститься вода. Це говорить про те, що Ітокава досить багатий водою. Враховуючи її втрати з-за впливу космічного випромінювання, вміст води в його ґрунті становить приблизно 698-988 частин на мільйон (ppm).

Раніше дослідники вивчили частки ґрунту з навколоземного астероїда Ітокава, доставлені на Землю місією «Хаябуса-1». Виявилося, що в минулому астероїд сильно зіткнувся з іншим тілом — це радикально вплинуло на його обсяг і хімічний склад.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть