Наука

Мозок запам’ятовує важливу для вас інформацію уві сні

Дослідники з Університету Суонсі встановили, що уві сні мозок не просто заносить нові враження в пам’ять, але і вибудовує ієрархію цих вражень в залежності від того, наскільки нова інформація важлива для самої людини. Результати експерименту були представлені на британському фестивалі науки і скоро будуть опубліковані в журналі Journal of sleep Research.

Експеримент проводився на 80 учасниках, які не говорять валлійською мовою. Їм повідомляли слова валлійської та їх переклад на англійську, а потім давали або не давали заснути. Ті, кому вдавалося подрімати після уроку, запам’ятовували слова незнайомої мови краще, причому у тих, хто був особисто зацікавлений в уроках валлійської, ефект проявлявся сильніше.

Те, що сон критично важливий для формування спогадів, не новина. Однак зараз вчені можуть припускати, що під час сну наш мозок ранжує придбану за день інформацію за важливістю для особистості, і відповідним чином вибудовує алгоритм занесення в довготривалу пам’ять. Спогади, які для нас важливі, уві сні закріплюються в пам’яті ефективніше інших. Іншими словами, ваші особисті уподобання впливають на процеси, що відбуваються у вашому мозку, і це відбувається кожного разу, коли ви засинаєте.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button