Земля

Земне ядро протікає в мантію останні 2,5 мільярда років

Згідно з новим дослідженням, ядро Землі просочує частину свого вмісту в мантійні шлейфи і це відбувається протягом останніх 2,5 мільярдів років.

Магнітне поле Землі захищає і робить нашу планету живою, зупиняючи шкідливі високоенергетичні частинки з космосу, в тому числі від Сонця. Джерелом цього магнітного поля є ядро в центрі нашої планети.

Але ядро дуже важко вивчити, почасти тому, що воно починається на глибині близько 2900 кілометрів, що робить його занадто глибоким для відбору проб і безпосереднього дослідження.

Однак, група учених знайшла спосіб отримати інформацію про ядро Землі. Дослідження опубліковане в Geochemical Perspective Letters.

Ядро найгарячіша частина нашої планети досягаючи температури більше чим 5.000?. Це повинно вплинути на мантію, і, за оцінками, 50% вулканічного тепла надходить з ядра.

Вулканічна активність є основним механізмом охолодження планети. Деякі вулкани, такі як вулканічні острови Гаваї і Ісландія, можуть бути пов’язані з ядром мантійними шлейфами, які переносять тепло від ядра до поверхні Землі.

Однак, питання про те, чи існує який-небудь обмін фізичним матеріалом між ядром і мантією, був предметом дискусій протягом десятиліть.

Дослідження виявило, що деякий матеріал ядра планети переноситься в основу цих плюмів в мантії і відбувається це останні 2,5 мільярда років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button