Технології

Ракетне паливо, надруковане на 3D-принтері, пройшло випробування (фото+відео)

Ракетні двигуни і паливо, надруковані на 3D-принтері, успішно пройшли випробування.

Дослідники з американського стартапу Firehawk оголосили про успішні випробування твердого палива для ракет, надрукованого на 3D-принтері. Новий тип палива набагато стабільніше і його легко перевозити.

Хоча сьогоднішні ракетні двигуни технологічні і потужні, більшість з них використовує традиційні види летючого палива. Розробники представили альтернативу – структуроване тверде паливне зерно. На відміну від традиційних видів його легко і безпечно перевозити, крім того, воно дозволяє контролювати горіння і управляти тягою.

Наприклад, двигун на такому паливі можна безпечно уповільнити, зупинити і запустити знову кілька разів. У випадку з рідкими видами ракетного палива процес, як правило, незворотній, відзначають в компанії: після запуску воно повинно бути вироблено повністю, щоб уникнути вибуху.

Випробування двигуна на твердому паливі. Зображення: Firehawk Aerospace

Розробники відзначають, що для кожної конкретної задачі вони можуть створити унікальну геометрію паливних зерен із заданими характеристиками. Будь-які подібні зміни вимагають невеликих змін програмного коду і завантаження його на 3D-принтер.

Під час випробувань, які пройшли в Космічному центрі Стенніса під наглядом НАСА, компанія продемонструвала роботу палива і двигунів, спеціально розроблених для нього. Результати тестів підтвердили, що компанія готова до запуску в атмосферу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments