Земля

У біблійному місті Давида знайшли акулячі зуби часів динозаврів (фото)

В одному з найстаріших районів Єрусалиму – місті Давида – знайшли скарб у вигляді скам’янілих зубів акул, які належать відразу декільком видам. Деякі з них належать до вимерлого роду Сквалікоракс, що жив в той самий час, що і пізні динозаври.

Зображення зубів акули Frontiers

29 зубів акули, які знайшли в Єрусалимі, швидше за все належать до стародавньої колекції часів царя Соломона. Вчені припускають, що артефакти могли випадково потрапити в розчин для заливки фундаменту, де їх і знайшли археологи.

Незвичайну знахідку виявили під час розкопок у фундаменті житлового будинку. Крім акулячих зубів археологи знайшли безліч риб’ячих кісток. Спочатку гіпотеза будувалася навколо того, що фахівці виявили лише харчові відходи, які викинули жителі міста майже три тисячі років тому. Однак пізніше вчені детально вивчили хімічний та ізотопний склад скам’янілостей. Виявилося, що їх вік становить близько 80 млн років. При цьому частки ізотопів стронцію в зубній емалі вказують, що ці скам’янілості спочатку були знайдені не в околицях Єрусалиму, а в 80-90 кілометрах на південь від міста.

“Ми припускаємо, що ці зуби знайшли стародавні збирачі цікавинок, проте поки ми не можемо однозначно це підтвердити. Ці зуби явно не використовувалися як знаряддя праці або прикрас, а цінителі старожитностей часто купують скам’янілі зуби акул навіть сьогодні. Тому цілком ймовірно, що жителі Ізраїлю почали їх колекціонувати ще в залізному столітті», – розповів один з авторів дослідження, професор Майнцського університету (Німеччина) Томас Тюткен.

За словами Тюткена, за останні кілька років археологи знайшли скам’янілі зуби акул ще в двох інших давньоізраїльських поселеннях, Мареші і Мікне. Це може говорити про те, що подібні артефакти могли бути популярним колекційним предметом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button