Земля

Зміна клімату може погіршити смак шампанського

Можливо, що незабаром любителі шампанського не відчують звичний смак напою. Про проблему заявили французькі винороби. Вони побоюються, що зміна клімату позначиться і на їх брендовому ігристому вині.

Причин тому кілька. Із-за глобального потепління перші бруньки на гілках прокидаються навесні раніше звичайного і в підсумку рослини часто виявляються під ударами заморозків. Урожай також збирають раніше, ніж 20 років тому. Збір ягід починається вже в серпні, як, наприклад, сталося в цьому році, тоді як раніше його збирали тільки з середини вересня. Але прискорене дозрівання внаслідок спекотної погоди призводить до низької кислотності винограду, що позначається на смаку вин. Крім того, тривалі теплі ночі влітку призводять не тільки до ранньої стиглості ягід, але і до появи нових шкідників і хвороб.

Кислотність дуже важлива для смаку шампанського, оскільки саме вона дозволяє напою дозрівати. Щоб зберегти звичний смак шампанського, деякі виробники стали робити запаси резервних вин, повідомляє Plos One. Так, жителі Шампані (провінція, що дала назву ігристому вину) зазвичай змішують три сорти винограду: піно нуар, шардоне і піно меньє. А щоб компенсувати недолік смаку в разі невдалих врожаїв, додають в купаж спеціально збережені резервні вина вдалих врожаїв.

Ще один спосіб підлаштуватися під зміну клімату придумав виноробний будинок Bruno Paillard. Для цього винороби вкривають ґрунти на виноградниках соломою, щоб сонячне світло не порушувало її мікрофлору. А виноробний будинок Louis Roederer систематично експериментує в широкому діапазоні: від біодинамічних вин і аналізу ДНК дріжджів до більш м’яких форм обрізки.

І все-таки французькі винороби сподіваються, що вони зможуть знайти рішення для збереження смакових якостей національного бренду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button