Земля

Учені розповіли, як водорості охолоджують Землю

Виявилося, що водорості значно допомагають врятувати клімат. Вченим належить ретельніше вивчити таке явище.

Група вчених із Великої Британії та Китаю з’ясувала, що поширений тип водоростей виявився важливим помічником у боротьбі з глобальним потеплінням. Про це дослідники розповіли в статті, яку опублікували в журналі Nature Microbiology.

by@lyudmilalazo

Співробітники Університету Східної Англії та Китайського океанічного університету дізналися, що клімат допомагають врятувати водорості Pelagophyceae. Це один із найпоширеніших у всьому світі видів. Виявилося, що такі водорості виробляють сполуку диметилсульфоніопропіонат (ДМСП) у великих кількостях. За словами професора Джонатана Тодда зі Школи біологічних наук Університету Східної Англії, така сполука – основне джерело газів, які охолоджують клімат.

Морські мікроорганізми щорічно виробляють мільярди тонн ДМСП. Це допомагає їм захиститися від зміни солоності води, а також від холоду, високого тиску та окислення. На думку вчених, обсяги виробництва водоростями виявилися вищими, ніж раніше вважалося. Коли речовина потрапляє в атмосферу, продукти її окислення допомагають утворювати хмари. Вони зі свого боку відбивають сонячне світло і знижують температуру на Землі. Такий процес допомагає регулювати клімат на планеті, пише Phys.org.

Тепер вченим належить ретельніше вивчити водорості в природному середовищі існування. “Розуміння ролі Pelagophyceae у виробництві ДМСП означає, що нам необхідно переосмислити, скільки цієї сполуки виробляється і як вона впливає на наш клімат”, – наголосив доктор Джиньян Ван, перший автор дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button