Технології

Японці впевнені, що роботи скоро стануть невід’ємною частиною нашого життя

Майбутнє, в якому машину буде легко сплутати з людиною, починає втілюватися в реальність. У Японії представили роботів-андроїдів, які зовні разюче схожі на людину. Зменшення відмінностей між роботами і людьми, можливо, одного разу призведе до етичних і правових ускладнень.

“Комп’ютери вже перевершили здібності людини, – говорить відомий японський робототехнік Хіросі Ісігуро (Hiroshi Ishiguro). – Найближчим часом вони будуть ставати тільки розумнішими”.

Сам Ісігуро вже 20 років займається створенням андроїдів, до того ж у нього є своя роботизована копія, яку він іноді посилає замість себе в закордонні відрядження.

o_986068_resized

“Це економить мені час, – посміхається він. – Верхня і нижня частини тулуба поміщаються у велику валізу, а ось голова дуже тендітна – доводиться провозити в ручній поклажі”.

В Японії роботи вже виконують досить широкий спектр завдань: вони готують локшину, допомагають пацієнтам проходити фізіотерапію і використовуються для дослідження сумно відомої АЕС “Фукусіма”. Робот з штучним інтелектом навіть увійшов до ради директорів в гонконгській компанії. Багато хто впевнені: в один прекрасний день роботи будуть виконувати всю роботу по дому, доглядати за хворими і навіть обслуговувати нас в ресторанах, наприклад, готувати коктейлі і капучіно. Але чи будуть вони схожі на нас?

Читайте також: На зміну футболістам йдуть роботи — відео

Ісігуро створив свого двійника з допомогою потужної електроніки, складних рухомих частин, силіконової гуми і волосся зі своєї власної голови. На його думку, маючи достатньо знань про людину, ми можемо створювати своїх двійників – необхідно лише звернутися до нейробіології або когнітивної науки. Після того, як ми зможемо стати друзями, межа між людиною і роботом зникне.

Розмиття цих кордонів вже давно стала джерелом занепокоєння для людства і постійно знаходить відображення в популярній культурі і навіть новинних стрічках. Однак сьогодні роботи все ще дуже сильно відрізняються від людей: навіть якщо вони володіють рисами гуманоїда, пластикова оболонка видає їх штучне походження.

Японський робототехнік Масахіро Морі (Masahiro Mori)  висунув гіпотезу про ефекти “зловісної долини”, у відповідності з якою люди позитивно сприймають все більш схожих на людину роботів, але після певної межі схожості вони починають викликати у людей відторгнення. За словами Ісігуро, андроїд-копія його власної дочки довів дівчину до сліз, але не зупинив вченого від вдосконалення технології. На думку вченого, таке неприйняття було викликано тим, що робот рухався ривками, як зомбі. Дослідника надихає той факт, що робота андроїдів у лікарнях отримала в основному позитивні відгуки від пацієнтів.

Читайте також: Роботи-солдати: що чекає світ в недалекому майбутньому?

Андроїди були використані для занять з дітьми, що страждають розладами аутистичного спектру – більшість дітей не визнали машин страшними, а деяким вони навіть принесли відчутну користь. За словами Ісігуро, точно так само, як майже всі молоді люди сьогодні прив’язані до своїх мобільних телефонів (потужним портативним комп’ютерам), одного разу і андроїди будуть невід’ємною частиною людського життя.

“У кожного буде свій андроїд, – пророкує він. – Причому люди з обмеженими можливостями завдяки ним отримають шанс мати інше тіло”.

Днями Ісігуро представив двох роботів, які будуть вести новини на японських каналах. Андроїдів звуть Кодомороїд (Kodomoroid) і Отонароїд (Otonaroid) – вони наділені рисами молодих жінок. Силіконова шкіра нагадує людський покрив, а штучні м’язи роблять їх рухи і міміку природними (роботи можуть навіть моргати).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button