Екологія

Зміни клімату зроблять дерева меншими і змусять помирати молодими

Зміни клімату зроблять дерева меншими і змусять помирати молодими. До такого висновку прийшли вчені з Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії, робота яких опублікована в журналі Science.

Відомо, що кілька факторів, прямо або побічно пов’язаних з діяльністю людини, призвели до значного скорочення площі лісів по всьому світу. Серед них – вирубка, лісові пожежі, комахи та хвороби. Ці зміни призвели до дисбалансу трьох важливих характеристик різноманітного і процвітаючого лісу: поповнення, яке являє собою появу нових саджанців, зростання, чистого збільшення біомаси, а також смертності або загибелі дерев у лісі.

Дослідники використовували супутникові знімки разом з і польовими даними про розміри і висоту дерев. На основі цього вони зробили висновок, що глобально усереднений розмір дерев за останнє сторіччя скоротився і, ймовірно, буде продовжувати скорочуватися через триваючі зміни у навколишньому середовищі.

«Смертність зростає у більшості районів, в той час як поповнення і зростання змінюються з плином часу, що призводить до зниження чистої площі лісів. На жаль, фактори, що сприяють смертності, такі як збільшення кількості комах-шкідників, а також лісові пожежі та посухи, через підвищення температури і змін клімату будуть траплятися все частіше. Скорочення середнього віку і висоти дерев вже відбувається — ймовірно, це тенденція продовжиться і в майбутньому», – твердить Нейт Макдауелл, провідний автор дослідження

За словами дослідників, зменшення висоти й тривалості життя дерев матиме серйозний вплив на глобальну екосистему — в тому числі, на виживаність деяких видів живих організмів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button