Екологія

Глобальне потепління зварить людей живцем

Люди відмінно пристосовуються до глобального потепління повітря на Землі, і це було доведено дослідниками з Каліфорнійського університету в Девісі. Вони виявили, що із-за повільності процесу люди просто не помічають серйозних змін і звикають до постійно зростаючої температури. На перший погляд, ця новина може здатися гарною, але насправді вона дуже лякає — дослідники вважають, що в певний момент люди можуть просто зваритися живцем, не помітивши утворення вкрай небезпечного і жаркого клімату.

У XIX столітті вченими була придумана теорія, що отримала назву «жаба в окропі». Вони були впевнені що жаба, кинута в ємність з водою, яка поступово нагрівається і закипає, не буде помічати зміни температури і просто звариться, так і не зрозумівши що сталося. Незважаючи на те, що ця теорія вже спростована, сучасні дослідники впевнені, що в майбутньому може чекати доля тієї самої жаби з оригінального експерименту.

З 2014 по 2016 роки команда дослідників під керівництвом професора Френсіса Мура вивчала мільярди повідомлень в сервісі Twitter. Вони звертали увагу на географічне розташування користувачів відгуки на повідомлення про погоду і актуальну на той момент інформацію про її стан. Щоб дізнатися, як люди ставляться до підвищення температури зараз, зібрані дані були порівняні з показниками температури в 1981-1990-ті роки.

Виявилося, що найчастіше люди реагують на нетипові для сезону стани погоди: наприклад, на теплу зиму і холодне літо. Однак, ця реакція швидко забувається, і вже через п’ять років люди починають сприймати теплі зими і інші аномальні явища як щось нормальне.

“Це дійсно схоже на синдром «киплячої жаби». Люди почали звикати до змін, які вони насправді хочуть запобігти.”

Френсіс Мур, фахівець з клімату

Даний факт дуже насторожив дослідників, але вони вважають, що в майбутньому погода ще дасть про себе знати. Швидше за все, люди помітять зміни при різкому збільшенні кількості лісових пожеж, посух і штормів. Такі катастрофи зможуть в найбільш жорсткій формі нагадати людям про стан планети, і їм доведеться терміново щось сприймати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button