Екологія

2023 рік може стати 10-м роком поспіль, коли глобальна температура перевищить 1°C від показників доіндустріальної епохи

Згідно з прогнозом, середні глобальні температури в 2023 році будуть приблизно на 1,2°C вище, ніж вони були до того, як люди почали управляти зміною клімату, що зробить цей рік одним з найспекотніших у світі. Це означає, що 10-й рік поспіль буде спостерігатися, як глобальні середні температури досягають нових максимумів.

На сьогодні рекордно спекотним роком в записах, що ведуться з 1850 року, є 2016 рік, коли в Тихому океані спостерігалося Ель-Ніньо, що підвищує глобальні температури на додаток до тенденцій глобального потепління.

Професор Адам Скейф, керівник відділу довгострокових прогнозів Метеорологічного бюро, сказав:

“Без попереднього Ель-Ніньо, який підвищить глобальну температуру, 2023 рік, можливо, не стане рекордним роком, але з фоновим збільшенням глобальних викидів парникових газів, що тривають швидкими темпами, цілком ймовірно, що наступний рік стане ще одним помітним роком у цій серії”»

Вчені відзначають, що останні три роки глобальна температура перебувала під впливом ефекту тривалого Ла-Нінья, коли температура поверхні моря нижче середньої в тропічній частині Тихого океану.

Але наступного року кліматична модель вказує на кінець трьох років поспіль з Ла-Ніньєю та повернення до відносно теплих умов у тропічному Тихому океані. Що, ймовірно, і призведе до того, що глобальна температура в 2023 році буде вищою, ніж у 2022 році, прогнозують дослідники.

Доктор Дуг Сміт, провідний експерт Метеорологічного бюро з прогнозування клімату, каже:

«Той факт, що середні глобальні температури протягом десятиліття становлять 1°C або вище, приховує значні коливання температури по всьому світу. Деякі місця, такі як Арктика, потеплішали на кілька градусів з доіндустріальних часів».

Метеорологічне бюро прогнозує середню глобальну температуру від 1,08°C до 1,32°C, при цьому середня оцінка на 1,2°C вище, ніж у другій половині XIX століття.

У минулому році Метеорологічне бюро передбачило, що глобальна температура в 2022 році буде на 0,97–1,21 °C вище доіндустріального рівня при середньому значенні 1,09 °C, в той час як дані за рік до жовтня показують, що температура буде приблизно на 1,16 °C вище доіндустріального рівня.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button