Екологія

Скляна теплиця може врятувати будинок від холодів

Сім’я зі Швеції знайшла оригінальне рішення для захисту житла від холоду, що дозволяє значно підвищити рівень енергоефективності. Шведи збудували скляну теплицю навколо власного будинку, за рахунок чого забезпечується природний обігрів і максимально комфортний мікроклімат.

Спочатку родина планувала побудувати новий енергоефективний будинок з нуля, але в пошуку інших варіантів розглянула проект архітектора Бенгта Варна по утепленню житлових об’єктів з допомогою зведення навколо них теплиці. Сам автор проекту називає такі конструкції Naturhus, що в перекладі звучить, як природний будинок. За словами архітектора, перший об’єкт такого типу був зведений ще в 1974 році.

Таким чином, замість будівництва нової споруди сім’я вирішила перетворити свій літній будинок. Навколо житлового будинку була побудована зовнішня металева конструкція теплиці, покрита чотирьохміліметровим склом. Завдяки цьому всередині Naturhus панує м’який середземноморський клімат. Об’єкт, що знаходиться в теплиці, здатний зберігати в кілька разів більше тепла. Коли на вулиці температура досягає -3 °С, в будинку зазвичай +15-20 °С.

Крім того, на даху під склом, господарями будинку була облаштована спеціальна зона відпочинку, де можна приймати сонячні ванни, читати і гойдатися на гойдалці.

До того ж родина отримала можливість вирощувати прямо біля будинку помідори, огірки та інжир, що зовсім нетипово для Скандинавії. Тому скляну теплицю можна назвати ще і сонячним вегетарієм.

Завдяки такому рішенню родині вдалося не тільки зробити будинок теплим, але і отримати нові можливості, а також суттєво скоротити витрати на опалення.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть