Наука

Змінна робота збільшує ризик розвитку депресії і тривожності

Ризик розвитку психічних захворювань корелює з режимом роботи і частотою змін.

Фото автора Kat Smith: https://www.pexels.com/uk-ua/photo/736843/

Дослідники з Університету науки і технології Хуажонг в Ухані виявили кореляцію між роботою в кілька змін і розвитком депресії і тривожності. Такий графік збільшує ризик розвитку депресії в середньому на 22%, а тривожності — на 16%. При цьому між роботою в денні і нічні зміни не було різниці.

Вчені проаналізували дані 175 543 людей з Великобританії, частина з яких є найманими працівниками, а інші — самозайнятими. Дослідники вивчили дані про графік роботи, спосіб життя і відомості з електронних медичних карт учасників. Як змінною роботою враховувався будь-який графік, який відрізняється від стандартних робочих годин в країні (з 8:00 до 17:00).

Аналіз даних показав, що у вибірці із середнім періодом спостережень 9,06 років у 2,6% учасників дослідження була діагностована депресія, а у 1,7% — тривожний розлад. У тих з них, хто повідомив про роботу в змінному графіку, ризик розвитку цих захворювань зростав. При чому, чим частіше були зміни, тим більше була ймовірність розвитку депресії і тривоги.

Дослідники визначили потенційно «переборні» супутні фактори, які були пов’язані зі змінною роботою і впливали на ризик розвитку захворювань. Основні з них — куріння, малорухливий спосіб життя, високий індекс маси тіла і недостатня тривалість сну.

Дослідження не тільки підтверджує, що змінна робота повинна вважатися професійною шкодою, а й свідчить про необхідність розробки заходів, спрямованих на формування у таких працівників здорового способу життя та поліпшення психічного здоров’я, відзначають автори роботи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button