Земля

Змії знищують все живе на острові Гуам

Острів Гуам знаходиться між Австралією та Японією і належить США. Його площа — 544 км?, і на всіх цих кілометрах царюють ненаситні змії, які знищують птахів, гризунів і навіть дерева з величезною швидкістю.


Тваринний світ острова Гуам спочатку представляли гризуни і летючі миші. Зрідка в лісах зустрічаються завезені з Філіппін олені. Навколо острова розташовуються красиві коралові рифи, густо заселені морськими мешканцями.

Колись на острові жило безліч птахів, проте коричнева деревна змія (Boiga irregularis), яка потрапила на острів під час Другої світової війни, і не представляє небезпеки для людини, знищила майже всіх птахів.

Для цих змій Гуам — справжній шведський стіл. Бенкет збільшило чисельність гадів до 2 млн, а щільність населення збільшилася до 5000 особин на 1 км?. Екосистема через  таку експансію значно постраждала. До середини 1980-х років з острова зникли 10 з 12 видів птахів, включаючи зимородків. На острові Гуам завдяки зміям практично не чути співу птахів — і це моторошне відчуття.

Через те що змії винищили кажанів, над місцевими лісами також нависла загроза вимирання. Раніше літуни розносили насіння плодових дерев на багато кілометрів, тепер же екологи з тривогою очікують, що популяція молодих дерев скоротиться до 92%.

Дізнавшись про цю ситуацію, Міністерство сільського господарства США почало боротьбу зі зміями, направивши на цю кампанію $8 млн. Зброєю є доза парацетамолу, яка токсична для багатьох тварин, включаючи коричневих змій. Отруту для змій «доставляли» тисячі мертвих мишей, скинутих парашутами в ліси Гуаму. Поки що немає даних про результати дворічної програми з винищення змій.

Кнопка «Наверх»
Закрыть