Земля

Клімат управляє розподілом популяцій птахів

Орнітологи з Чикаго (США) показали, що птахи мають дуже тісні зв’язки з кліматичними особливостями свого середовища проживання. В результаті проведених досліджень встановлено, що географічний розподіл популяцій багатьох видів пернатих може бути істотно більш обмеженим, ніж вважалося раніше.

У ході проведених у Гімалаях досліджень орнітологи вивчили територіальний розподіл 305 видів птахів з відомих 621, що мешкають в цьому гірському регіоні. Чисельність видів оцінювалася за даними відеофіксації та аудіофіксації (зі співу птахів). Спостереження за пернатими проводилися на 38 ділянках в гімалайських лісах протягом десятирічного періоду щорічно в період теплих місяців, коли в регіоні були присутні сезонні перелітні птахи, а чисельність видів була найвищою.

Основний результат, який отримали дослідники – межі популяцій птахів безпосередньо пов’язані з лінією пролягання нульової ізотерми («лінією замерзання»).

Вчені пояснюють це тим, що межі популяції пернатих визначаються, в першу чергу, кормовою базою, наявністю насіння певних видів рослин, наявністю певних видів комах, які більш залежні до зниження температури нижче нульової позначки, ніж птахи. Саме це і обумовлює зв’язок між кліматом і розподілом популяцій пернатих.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button