Здоров'я

Гранат допоможе лікувати запальні захворювання кишечника

Вчені з Університету Луїсвіла вважають, що гранат може боротися з болісними симптомами запальних захворювань кишечника, таких як хвороба Крона та виразковий коліт. Було виявлено, що природні поліфеноли, які містяться в плодах, взаємодіють з кишковими бактеріями, утворюючи з’єднання з протизапальною дією. Крім граната поліфеноли також присутні в інших фруктах і ягодах, таких як яблука, виноград, полуниця, чорниця, ожина та малина.

В ході випробувань дослідники встановили, що в результаті взаємодії поліфенолів граната і кишкових бактерій утворюється метаболіт під назвою уроліти А (UroA). Дане з’єднання має протизапальну, антиоксидантну і омолоджуючі властивості. Вчені припустили, що уроліти А можуть пригнічувати хронічне запалення в шлунку, стравоході та кишечнику у людей. Щоб переконатися в цьому, команда фахівців розробила синтетичний еквівалент UroA під назвою UAS03, який володіє таким же – якщо не більш сильним терапевтичним ефектом. Експерименти на тваринах показали, що UroA і UAS03 збільшують рівні білків, які зменшують запалення в органах травлення. Відзначається, що рівні цих білків знижуються у пацієнтів з запальними захворюваннями кишечника.

Таким чином, експерти виявили, що уроліти допомагають усунути дисфункцію кишкового бар’єра, сприятливо впливаючи на стан кишечника. Такі продукти, як гранат, будуть мати позитивний ефект, але використання синтетичного аналога уролітина А – UAS03 – зробить більш виражений вплив, вважають фахівці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button