Наука

Міноборони США розробляє препарат, який зробить людину несприйнятливою до холоду

Незвичайні ліки будуть посилювати реакцію бурого жиру

Управління перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США (DARPA) фінансує дослідження ліків, які можуть захистити людину від сильного холоду.

Photo by Farrel Nobel on Unsplash

Біоінженер з Університету Райса Єжи Шабловскі (Jerzy szablowski) вже отримав гроші від DARPA для розробки не генетичних препаратів, які можуть тимчасово підвищити стійкість людського організму до впливу екстремального холоду.

Існує два основних методи термогенезу (виробництва тепла в організмі) у людей. Основний – тремтіння. Замерзаючи, людина починає тремтіти, а це, в свою чергу піднімає температуру тіла.

Однак Шабловскі та команда вирішили зосередитись на другому методі – спалюванні бурої жирової тканини. Бурий жир регулює температуру тіла, розщеплюючи цукор в крові і молекули жиру.

Препарат, що розробляється вченими, повинен значно посилити цю реакцію, не завдаючи шкоди людині.

Препарат може використовувався в різних областях: від лікування пацієнтів з переохолодженням до зниження вартості полярних досліджень. Однак, ймовірно, основною метою DARPA є допомога військовим в екстремальних умовах.

Дослідники також відзначають, що ліки можуть окупитися і іншими способами. Так, деякі вчені вважають, що контролювання реакції бурого жиру може сприяти більш ефективному спалюванню калорій для лікування людей з ожирінням та іншими метаболічними розладами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button