Аналітика

Через пандемію світові викиди вуглекислого газу катастрофічно зростуть

Довкіллю та людству загрожує небезпека. Експерти Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) прогнозують, що у 2021 році викиди вуглекислого газу на планеті зростуть на 5 %.

Про це повідомляє The Guardian із посиланням на Міжнародне енергетичне агентство, різкий стрибок кількості викидів обумовлений тим, що держави знову починають вкладати кошти у видобуток вугілля, газу та нафти, щоб прискорити вихід з економічної кризи, спровокованої пандемією COVID-19. І це  може бути другий за величиною стрибок зростання вкидів вуглекислого газу в історії людства.

«Це шокує та дуже тривожить. З одного боку, уряди заявляють, що боротьба з глобальним потеплінням — їх пріоритетне завдання. З іншого боку, ми спостерігаємо друге за величиною зростання викидів в історії», — говорить Фатіх Бірол, виконавчий директор МЕА й один із провідних світових експертів у галузі енергетики та клімату.

Фахівці порівнюють нинішню ситуацію з фінансовою кризою 2010 року, після якої викиди зросли на більш ніж 6 %. Тоді уряди теж стимулювали зростання економіки за допомогою видобутку дешевої енергії.

Відомо, що  за даними МЕА рівень викидів вуглекислого газу у світі припинив збільшуватися у 2019 році, попри прогнози зростання. Заразом рівень викидів за межами розвинених країн усе ще продовжує активно зростати,  передусім за рахунок Китаю та Індії.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button