Наука

Знайдений ген, що захищає клітини мозку від хвороби Альцгеймера

Вчені з Університету Дьюка в США виявили, що ген HIF1A грає критично важливу роль у захисті мозку від розвитку хвороби Альцгеймера.

Раніше вчені дізналися, що мікроглія, або допоміжні клітини мозку можуть захоплювати і знищувати скупчення бета-амілоїду і іншого білкового сміття. Однак цього не відбувається в мозку пацієнтів з Альцгеймером.

Для того, щоб зрозуміти причини розвитку цих збоїв і способи відновлення роботи клітин мікроглії, автори порівняли життєдіяльність клітин мікроглії мозку здорових мишей і особливої породи гризунів, генетично схильних до розвитку найагресивніших форм хвороби Альцгеймера.

З’ясувалося, що ген HIF1A і пов’язані з ним ділянки ДНК мали підвищену активність в клітинах мікроглії гризунів з хворобою Альцгеймера. Також автори виявили подібні порушення в роботі цієї частини геному в культурах клітин, витягнутих з мозку людей з запущеними формами Альцгеймера.

“Поки ми не можемо точно сказати, як співвідноситься рівень активності цього гена з тим, наскільки швидко розвивається хвороба. Ми плануємо використовувати геномний редактор CRISPR для спостережень за тим, як підвищення або зниження активності HIF1A впливатиме на темпи розвитку хвороби Альцгеймера”, – говорить Габріель Чу, науковий співробітник Університету Дьюка (США

Поки автори роботи не можуть точно сказати, як виявлений ген впливає на розвиток хвороби.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button