Наука

Вчені довели, що гриби, пліснява і бактерії з Землі виживуть на Марсі

Деякі мікроби з Землі можуть вижити на поверхні Марса. Дослідники перевірили стійкість мікроорганізмів до марсіанських умов, запустивши їх в стратосферу Землі, оскільки вона точно відповідає ключовим умовам на Червоній планеті. Про це йдеться в Frontiers in Microbiology.

Нове відкриття, зроблене вченими НАСА і Німецького аерокосмічного центру, відкриває шлях не тільки до розуміння загрози мікробів для космічних місій, але і до можливостей забезпечення незалежності від ресурсів Землі.

«Ми успішно протестували новий спосіб впливу на бактерії й грибки в умовах, подібних Марсу, використовуючи повітряну кулю, щоб доставити наше експериментальне обладнання до стратосфери Землі. Деякі мікроби, зокрема спори грибка чорної цвілі, змогли вижити під час поїздки, навіть під впливом дуже сильного УФ-випромінювання », – говорить Марта Філіпа Кортесао, автор дослідження з Німецького аерокосмічного центру.

Розуміння стійкості мікробів до космічних подорожей життєво важливо для успіху майбутніх місій. При пошуку позаземного життя вчені повинні бути впевнені, що все, що виявляється, не просто відлетіло з нами з Землі.

В рамках довгострокових місій на Марс з екіпажем потрібно знати, як пов’язані з людиною мікроорганізми виживуть на Червоній планеті, оскільки деякі з них можуть становити небезпеку для здоров’я астронавтів. А інші мікроби можуть бути неоціненними для освоєння космосу: наприклад, допомагати виробляти харчові продукти і матеріали незалежно від Землі, що буде мати вирішальне значення в довгому шляху і на такій відстані.

Багато ключових характеристик навколишнього середовища на поверхні Марса неможливо знайти або легко відтворити на поверхні нашої планети, проте над озоновим шаром в середній стратосфері Землі умови на диво схожі.

«Ми запустили мікроби в стратосферу в MARSBOx, всередині підтримувався марсіанський тиск, а також в апараті створили штучну марсіанську атмосферу протягом всієї місії. В ящику знаходилося два шари зразків, причому нижній шар був захищений від випромінювання. Це дозволило нам відокремити ефекти випромінювання від інших умов випробувань: осушення, атмосфери й коливання температури під час польоту. Зразки верхнього шару піддавалися більшій дії – в тисячу разів посиленої УФ-випромінюванням, ніж звичайній, який може викликати сонячний опік на шкірі », – твердить Марта Філіпа Кортесао, автор дослідження з Німецького аерокосмічного центру.

Не всі мікроби вижили під час польоту. Але чорна цвіль Aspergillus niger виживає навіть після повернення з польоту. Використання штучних апаратів, що імітують марсіанське середовище, наприклад, повітряна куля MARSBOx в стратосфері, є дійсно важливим способом вивчення всіх наслідків космічних подорожей для мікробів і того, як ми можемо використовувати ці знання для дивовижних космічних відкриттів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button