Технології

Знайдений недорогий спосіб позбавити центри мегаполісів від перегрівання

 

Інженери з Університету Піттсбурга створили стратегію охолодження міста з використанням відображаючих поверхонь.

 

Температура в містах, як правило, на кілька градусів вище, ніж у сільській місцевості: це явище називається «ефект міського теплового острова» (UHI). У місті зазвичай на 2-4 ° C тепліше. Це відбувається тому, що міська інфраструктура, особливо тротуари, поглинає багато тепла в порівнянні з природними рослинними поверхнями.

Через теплового забруднення місцеві жителі часто купують кондиціонери й витрачають воду, також аномально висока температура створює загрозу для здоров’я.

Один зі способів знизити температуру — це використовувати так звану сіру інфраструктуру: для цього потрібно покрити спеціальною плівкою або розчином непроникні поверхні: стіни, дахи й тротуари, щоб вони не нагрівалися так сильно.

Типові міські поверхні мають сонячне відображення, або альбедо в 0,20 одиниць. Це означає, що вони відбивають лише 20% сонячного світла і поглинають до 80%. А ось спеціальне покриття можна спроєктувати так, щоб воно відбивало 30-50% або більше. Наприклад, в Лос-Анджелесі вже використовують сітловідбивальні покриття на основних вулицях, проте в глобальному масштабі це може дорого коштувати.

Дослідники використовували обчислювальну модель гідродинаміки, щоб знайти способи знизити витрати й збільшити відбивну здатність міських поверхонь. Так, автори запропонували наносити спеціальне покриття тільки на половину міста.

Вибрані поверхні, за словами одного з авторів роботи Сушобхана Сени, повинні перебувати вище основного напрямку вітру. Бар’єр з холодних поверхонь буде охолоджувати тепле повітря, а він, своєю чергою, пошириться на решту міста. Така стратегія, вважають автори, може заощадити кошти й домогтися бажаного ефекту охолодження.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button