Наука

Скам’янілі кістки, знайдені в Ізраїлі, можуть належати таємничому виду вимерлих людей

Археологи з Єврейського університету Єрусалиму виявили скам’янілі кістки, які можуть належати раніше невідомій групі вимерлих людей. Вчені припускають, що вони жили на території Леванту понад 100 000 років тому.

Дослідники виявили кістки разом з кам’яними знаряддями праці й останками коней, ланей і дикого бика під час розкопок на доісторичній ділянці Нешер Рамла в центральній частині Ізраїлю.

Вивчаючи кістки, вчені помітили, що їх морфологію не можна приписати ні до одного відомого виду: людині прямоходячій, неандертальцю, африканському або Європейській людині середнього плейстоцену. Автори роботи не хочуть робити поспішних висновків, але, можливо, скам’янілості належать раніше невідомому проміжному виду Homo Nesher Ramla.

Оскільки найдавніші скам’янілості неандертальців були знайдені в Європі, багато вчених підозрюють, що цей вид стався на європейському континенті. Але останні дослідження поставили під сумнів це припущення і підняли питання про існування досі загадкової групи вимерлих людей, яка вплинула на еволюцію наших родичів.

Анатомія кісток Homo Nesher Ramla більш примітивна, ніж у неандертальців з Євразії й Homo sapiens в Леванте, що змушує дослідників стверджувати, що цей вид може бути «невловний і невидимий» групою, яка зробила свій внесок в еволюцію неандертальців.

“Разом з іншими дослідженнями ця робота руйнує просту картину сучасних людей, вихідців з Африки, і неандертальців, що живуть в Європі. Картина набагато складніша”, – сказав доктор Йоссі Зайднер з Єврейського університету Єрусалиму. “Ідея в тому, що ми тут бачимо останніх виживших представників популяції, які внесли свій внесок у розвиток неандертальців. Вони жили пліч-о-пліч з Homo sapiens”

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button