Здоров'я

Знайдений препарат для запобігання втрати зору у людей з діабетом

Дослідники знайшли потенційне рішення для боротьби з погіршенням зору і відшаруванням сітківки у людей, що живуть з цукровим діабетом.

діабет
Photo by Towfiqu barbhuiya on Unsplash

Дослідники з Медичної школи Університету Джонса Хопкінса в доклінічних випробуваннях показали, що експериментальний препарат 32-134D може запобігти або уповільнити втрату зору у людей з діабетом. Використання ліків запобігло розвитку поширеного ускладнення діабету в експериментах на органоїдах на основі сітківки людини і на мишах.

32-134D — експериментальний препарат, який поки не пройшов клінічні випробування, але раніше продемонстрував ефективність для лікування пухлин в печінці у мишей. У своєму дослідженні вчені на клітинних моделях і лабораторних мишах вивчали можливість використання цих ліків для лікування діабетичної ретинопатії і діабетичного макулярного набряку — двох поширених ускладнень, викликаних діабетом і пов’язаних з пошкодженням сітківки.

Дослідження показало, що використання 32-134D призводить до зниження кількості білків HIF — факторів, індукованих гіпоксією. Ці білки чутливі до рівня кисню в клітинах і при його нестачі активують певні гени. Зокрема, в очах вони стимулюють зростання нових кровоносних судин і підвищують проникність сітківки. Надлишок таких білків в кінцевому підсумку сприяє втраті зору.

Щоб протестувати 32-134D, дослідники кілька типів клітинних ліній сітківки ока людини, пов’язаних з експресією білків, які сприяють утворенню і проникності кровоносних судин. У клітинах, оброблених препаратом, експресія факторів, індукованих гіпоксією, повернулася до майже нормального рівня, якого достатньо, щоб зупинити утворення нових кровоносних судин і зберегти структурну цілісність кровоносних судин.

Аналогічні результати були отримані в експериментах на мишах. Під впливом препарату активність білків в клітинах знижувалася, зростання судин сповільнювався. Це сприяло уповільнення або зупинці втрати зору. При цьому дослідники не спостерігали токсичних ефектів від препарату, які характерні для аналогів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button