Здоров'я

Туго затягнутий ремінь може викликати рак

Люди, які люблять затягувати ремінь тугіше, мають підвищенний ризик розвитку раку горла, вважають автори нового дослідження з університетів Глазго і Стратклайд.

Шотландські експерти вважають, що туго затягнутий пояс може примусити шлункову кислоту піднятися по стравоходу й завдати непоправної шкоди здоров’ю. Зокрема, це збільшує ймовірність захворювання на рак стравоходу.

Дослідники з Університетів Глазго і Стратклайд з’ясували, що найчастіше від даної форми раку страждають люди з надмірною вагою.

The Daily Record повідомляє про те, що дослідники працювали з 24 добровольцями, які в минулому не страждали від кислотного рефлюксу. Кожного з них учені попросили проковтнути пристрій, який здійснювало збір даних до і після прийомів їжі.

Вимірювання реєструвалися як у тих випадках, коли учасники були одягнені у штани з пояскем, так і коли на них були штани без ременя. Дослідники виявили, що коли учасники щільно затягували пояс, вони частіше страждали від печії. Особливо помітною цей взаємозв’язок був у людей з надмірною масою тіла.

Провідний дослідник, професор серцево-судинних і медичних наук Кеннет Мак-Колл з Університету Глазго, сказав: “Через сильно затягнутий пояс, особливо якщо у вас надмірна вага, зростає навантаження на клапан між шлунком і стравоходом. Це призводить до просування шлункової кислоти вгору по стравоходу. На відміну від шлунку, який здатний витримувати кислоту, стравохід пошкоджується. Це призводить до печії, і в довгостроковій перспективі може обернутися на рак стравоходу “.

Професор МакКолл також додав, що поширеність раку стравоходу зростає швидше, ніж будь-яка інша форма раку. Втім, поки рак стравоходу зустрічається досить рідко і у більшості випадків від нього страждають люди старше 55 років. Самим раннім симптомом, як правило, вважаються труднощі, що з’являються при ковтанні.

Печія також пов’язана з раком, тому що це може призвести до пошкодження клітин в стравоході, викликаючи їх зміну. Ці змінені клітини частіше стають злоякісними.

Натхнення: fedpost.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button