Земля

Водорості пережили вимирання, навчившись поїдати інших істот

Маленькі і зовсім нешкідливі на вигляд рослини пережили крейдове вимирання, навчившись харчуватися живими організмами

Нове дослідження показало, що деякі морські водорості вижили після падіння астероїда 66 мільйонів років тому, змінивши джерело отримання енергії. Вони почали живитися не сонячним світлом, а іншими формами життя. При цьому вони значно прискорили відновлення океанічних екосистем.

PEACE / U of Lige

Як і в цей час, в крейдяному періоді фотосинтезувальні водорості становили основу харчових мереж океану. Коли 66 мільйонів років тому на Землю впав астероїд, ставши причиною крейдо-палеогенового вимирання, світ огорнула темрява через сажу, що закрила доступ до сонячного світла.

Кокколітофоріди — це фотосинтезувальні одноклітинні водорості. Дослідники вивчили зразки, поховані на морському дні на початку ери палеогену, і виявили, що у водоростей були джгутики, які вони могли використовувати для захоплення здобичі. Сучасні кокколітофоріди з джгутиками споживають бактерії і більш дрібні водорості на додаток до енергії, яку вони отримують від сонячного світла. Приклади небагатьох наземних рослин з цією здатністю включають венеріанські мухоловки і росички.

У період «глобальної темряви» ті, у кого було лише одне джерело енергії, вмирали, але так звані «міксотрофи» (організми, які використовують різні джерела вуглецю) виживали. Після повернення сонячного світла міксотрофні види залишалися панівними протягом 2 мільйонів років, поки виключно фотосинтезувальні види знову не еволюціонували, щоб освоїти відкриті океани.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»