Всесвіт

NASA розповіло про критерії вибору місця станції Artemis на Місяці

Перші запуски місії Artemis повинні початися вже через два роки. У NASA залишається все менше і менше часу, щоб вибрати місце посадки на Місяці

Повільно, але вірно NASA просувається у своїй місії Artemis. Агентство вже назвало імена 18 астронавтів, які будуть брати участь в перших етапах програми, і встановило ряд правил для всіх країн-партнерів місії. А ось місце для своєї місячної бази NASA все ще не обрало!

NASA

Представники агентства пояснюють це тим, що це дуже відповідальний крок. Правильне місце для посадки і установки бази повинно мати ідеальні умови. На нього повинен потрапляти сонячне світло, має бути досить багато відкритого рівного простору для посадки (щоб корабель не перекинувся під час приземлення) і навіть доступ до води. На цей час кращий кандидатом є регіон поблизу Південного полюса Місяця.

Дослідники NASA також припускають, що, ймовірно, найкращим варіантом будуть будівництво бази на краю кратера. Таким чином, члени екіпажу могли б отримувати і сонячне світло, і збирати лід в тінистих областях кратера.

Такі варіанти розміщення сильно контрастують з недавніми припущеннями вчених про те, що найкращим місцем для розгортання бази (як на Місяці, так і на Марсі) були б підземні лавові трубки, які могли б захищати людей від космічної радіації. NASA не заперечую цю ідею, можливо, одного разу агентство повернеться до неї, однак тепер NASA набагато важливіше створити базу, де можна було б здійснювати посадку і запуск ракет.

Посадочний майданчик повинен бути віддалений від інших об’єктів базового табору мінімум на кілометр. Коли космічний корабель здійснює посадку або злітає, він може підняти поверхневі частинки в радіусі кілька кілометрів. Оскільки місячний реголіт сильно липне на поверхні, це може створити безліч проблем, особливо з роботою сонячних панелей.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button