Всесвіт

Знайдено найшвидші зірки Чумацького Шляху

Астрономи використовували дані масштабного огляду для пошуку зірок “втікачів” в Чумацькому Шляху. Дві з них рухаються рекордно швидко.

Image by rawpixel.com on Freepik

Міжнародна група астрофізиків повідомила про відкриття шести раніше невідомих білих карлика “втікачів” в Чумацькому Шляху. Ці зірки під дією вибуху наднових були викинуті зі своїх систем і рухаються з великою радіальною швидкістю, яка дозволить їм покинути нашу Галактику.

Дослідники проаналізували дані огляду Gaia і опубліковані в минулому році. Це космічний телескоп, який фіксує випромінювання у видимій частині спектра і призначений для спостереження і каталогізації об’єктів нашої Галактики.

Астрофізики визначили шість білих карлика “втікача”, які сформувалися в подвійних зоряних системах і були викинуті вибухом наднової типу la. У таких системах білий карлик поступово акредитує гелій від свого компаньйона. Коли кількість матеріалу перевищує задану межу, зірка колапсує, вибухаючи яскравою надновою. Залишки білого карлика в такій ситуації можуть бути викинуті з високою швидкістю геть. В іншому схожому сценарії в системі з двома білими карликами, за межі системи від вибуху може бути викинутий компаньйон зірки, яка вибухнула.

Дослідники розрахували радіальні швидкості для всіх білих карликів, виявлених при аналізі даних, зібраних Gaia. Виявилося, що чотири з них рухаються повільніше, ніж вже відомі тікаючі зірки Чумацького Шляху, а дві — швидше.

Новий рекорд належить зірці J0927. Вона рухається з радіально швидкістю 2 285 км/с і є найшвидшою зіркою Чумацького Шляху. Друге місце також належить новій зірці — J1235. Її швидкість — 1 694 км/с.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button