Всесвіт

Знайдено рослину, яка здатна вижити в космосі

Природні сонцезахисні екрани дозволяють насінню в’юнка польового переносити дози ультрафіолетового випромінювання, які б знищили більшість людей.


Вони здатні витримати міжпланетні перельоти і можуть бути відправлені на Марс, стверджують автори нового дослідження, опублікованого в журналі Astrobiology.

Десять років тому космонавти розмістили близько двох тисяч насіння тютюну і резуховидки Таля (популярний модельний організм) на зовнішній стороні Міжнародної космічної станції. 558 днів насіння піддавалися впливу ультрафіолету, космічного випромінювання і різким перепадам температури. Після повернення на Землю приблизно 20% їх змогло прорости.

Через десять років біолог Давид Тепфер і його колеги з Версальського дослідницького центру Національного інституту агрономічних досліджень уважно вивчили ДНК насіння, які не проросли. Розглянувши стан фрагментів, спеціально вставлених в геном рослин на Землі, вчені висунули гіпотезу, що пошкодження не є фатальними за своїм характером: по ходу росту насіння могли б виправити завдані ультрафіолетом руйнування ДНК і потім прорости.

Далі вчені провели свій експеримент, щоб визначити стійкість рослин до високих доз ультрафіолетового випромінювання (до 2420 МДж/м-2). Вони працювали з насінням трьох видів: тютюну, резуховидки Таля і в’юнка польового. Виявилося, що сильну дозу витримують тільки насіння в’юнка. На думку вчених, це пояснюється тим, що захисні покриви насіння рослини містять флавоноїди, які грають роль природного сонцезахисного екрану.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button