Всесвіт

Наближається затемнення супермісяця

28 вересня астрономи-аматори з Північної та Південної Америк, Європи, Західної Азії і Східно-Тихоокеанського регіону стануть свідками повного затемнення, яке співпаде за часом з періодом, коли Місяць виглядає надзвичайно великим і яскравим на нічному небі. Це затемнення стане першим затемненням суперпмісяця, починаючи з 1982 р, а наступна подія такого роду відбудеться лише в 2033 г.

21-09-15-foto-600x402-1

Причина небесного феномена супермісяця криється в еліптичності місячної орбіти навколо Землі: коли Місяць знаходиться в ближній до Землі точці орбіти – перигеї – він виглядає на небі на 14 відсотків більшим і на 30 відсотків яскравішим, ніж Місяць в апогеї своєї орбіти. Так Місяць, якщо він знаходиться у фазі повного місяця, називається супермісяцем. Затемнення Місяця відбувається, коли Сонце, Земля і Місяць шикуються в одну лінію, і тінь, що відкидається нашою планетою, повністю приховує від погляду спостерігача, що знаходиться на поверхні Землі, царицю нічного неба. Очевидно, що нічого не заважає двом цим незалежним подіям відбутися одночасно – і саме цей дивовижний збіг буде спостерігатися 28 вересня.

Яскравий супермісяць почне поступово затухати в 00:11 GMT 28 вересня, сказали представники НАСА. Повне затемнення почнеться в 2:11 GMT і триватиме 72 хвилини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments