Всесвіт

Знайдено спосіб визначити швидкість розширення Всесвіту з 2-процентною похибкою

Група міжнародних вчених, очолювана Галісійським інститутом фізики високих енергій (IGFAE) і Центром передового досвіду ARC по відкриттю гравітаційних хвиль (OzGrav), запропонувала новий спосіб визначення швидкості розширення Всесвіту з похибкою в 2%.

Image by WikiImages from Pixabay

У нещодавно опублікованій статті група вчених запропонувала простий і новий метод, що дозволяє знизити точність вимірювань постійної Хаббла до 2%, використовуючи дані про пару нейтронних зірок, які зливаються.

За словами професора Кальдерона Бустільо, важко інтерпретувати те, як далеко відбуваються ці злиття. Тому команда запропонувала вивчити вторинні, набагато слабші компоненти сигналів гравітаційних хвиль, що випускаються злиттями нейтронних зірок, відомих як вищі моди.

Це добре працює в разі при злитті чорних дір, оскільки сучасні детектори можуть реєструвати цей момент аж до високих модів. Але в разі нейтронних зірок висота сигналу злиття настільки висока, що детектори не можуть його зафіксувати.

У своєму дослідженні команда провела комп’ютерне моделювання злиття нейтронних зірок. Вивчаючи ці моделі, команда визначила, що детектор, подібний NEMO, може вимірювати постійну Хаббла з точністю до 2%.

Один з найвидатніших наслідків цього дослідження полягає в тому, що воно може визначити, чи рівномірно розширюється Всесвіт в просторі, як в цей час передбачається.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button