Всесвіт

Вчені зайшли в глухий кут: вони не знають, що видає незвичайний радіосигнал в космосі

Астрономи виключили основне пояснення того, чому незвичайний космічний сигнал FRB 20180916B повторюється.

FRB 20180916B – це один з найвідоміших швидких радіосплесків, який виявили у 2018 році. Він знаходиться всього в 500 млн світлових років від нас в іншій галактиці й має патерн сплесків, який повторюється кожні 16 днів: чотири дні активності й 12 днів затишшя. Ця передбачуваність робить його ідеальним об’єктом для вивчення.

Кілька джерел радіосигналів повторюються, хоча більшість з них безладні. FRB 20180916B – одне з двох винятків, він відбувається циклічно.

Згідно з теперішніми моделями, цей радіосплеск взаємодія двох зірок, які близько обертаються. Але автори нової роботи заявили, що якби це було так, то нижчі частоти й довші радіохвилі повинні змінюватися під впливом заряджених вітром частинок, що оточують подвійну систему.

Для того, щоб підтвердити або спростувати гіпотезу, автори нової роботи використовували два телескопи для одночасних спостережень за FRB – радіотелескоп Low Frequency Array (LOFAR) і радіотелескоп Westerbork Synthesis.

В результаті своєї роботи вони знайшли червоніші  довжини хвиль в даних LOFAR – це означає, що вітри не могли бути присутніми й заблокувати їх. Також цього не могли зробити інші низькочастотні механізми поглинання або розсіювання.

Зараз автори перевіряють теорію з магнетами, на думку авторів, він може видавати такі радіосигнали.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button