Земля

Знеболюючі та протизапальні заважають зростанню сільськогосподарських культур

Стандартні знеболюючі та протизапальні препарати, такі як ібупрофен, можуть допомагати людині, але шкодити довкіллю. В ході нового дослідження вчені довели, що залишки подібних препаратів, які змиваються, затримують ріст важливих продовольчих культур.

08-12-14-foto-600x375-1

Біологи оцінили вплив ряду найбільш часто використовуваних нестероїдних протизапальних препаратів на харчові сільськогосподарські культури, такі як салат і редис. Вони виявили, що ліки можуть змінити ріст коренів і стебел рослин в перші кілька тижнів після їх проростання. У деяких випадках препарати пригнічували ріст коренів, які згодом ставали коротші від норми. У той же час інші ліки активізували зростання листя, яких ставало занадто багато.

Читайте також: Різноманітність китайської флори — запорука глобальної продовольчої безпеки

Більше 30 мільйонів варіацій цих медикаментів лікарі призначають людям по всьому світу щодня, після чого вони зі стічними водами потрапляють у навколишнє середовище, відзначають дослідники. Також вчені виявили, що надмірне використання антибіотиків призводить до того, що вони також в надлишку потрапляють у навколишнє середовище і провокують поширення стійких до антибіотиків бактерій.

Всі ці проблеми, за словами біологів, повинні бути ретельно вивчені, оскільки людська діяльність вже має величезний вплив на тваринний світ і екосистему в цілому, а в майбутньому воно може обернутися катастрофою.

Подробиці дослідження опубліковані у виданні Journal of Ecotoxicology and Environmental Safety.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button