Земля

Знайдені останки храму Посейдона в Греції (фото)

Здається, древнім грекам не вдалося задобрити владику морів

Археологи, ймовірно, виявили храм Посейдона в районі Пелопоннес на півдні Греції. Місце розташування відповідає місцевості, згаданій у працях давньогрецького історика Страбона, який описав святиню понад 2000 років тому.

За словами групи археологів на чолі з австрійським археологічним інститутом, на місці, де в давнину розташовувався храм Посейдона, були знайдені руїни, оточені гаєм диких оливок. Вчені вважають, що ці руїни і є те саме святилище.

“Розташування цього виявленого священного місця відповідає деталям, представленим Страбоном у його працях”, – пишуть археологи.

Подробиці про знахідку описані в грецькому журналі Kalamata.

Руїни варіативного святилища Посейдона розташовані серед трьох пагорбів поруч із невеликим грецьким селом Самікон та пляжем з видом на Іонічне море. Нині тут абсолютно тихо і практично безлюдно, але в давнину це місце було важливим центром діяльності і подорожей.

В ті часи, коли храм Посейдона шириною 9 метрів, тільки був побудований, хвилі Іонічного моря билися об три пагорби.

Посейдон – давньогрецький бог, що повеліває океанами і штормами. Разом зі своїми братами Зевсом, богом грому, та Аїдом, богом підземного світу, Посейдон вважається одним з найважливіших божеств грецької міфології.

Dr. Birgitta Eder / Athens Branch of the Austrian Archaeological Institute

За словами вчених, місце було обрано святилищем, оскільки в районі часто траплялося цунамі. Можливо, таким чином люди хотіли умилостивити владику морів.

Дослідники також припускають, що саме цунамі зруйнував храм. Принаймні, на це вказують геологічні дані.

Незважаючи на те, що руїни з’явилися ще в 2021 році, дослідники лише нещодавно зрозуміли, частиною чого вони могли бути.

Нині останки ретельно аналізуються австрійським археологічним інститутом в надії дізнатися більше подробиць про святилище, його структуру та історію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button