Всесвіт

Знайдено дві екзопланети, які майже повністю складаються з води (фото)

Астрономи під керівництвом Керолайн Піоле з Інституту досліджень екзопланет Тротьє (iREx) Університету Монреаля опублікували детальне дослідження планетарної системи, відомої як Кеплер-138, у журналі Nature Astronomy.

Команда астрономів знайшла докази того, що дві екзопланети, що обертаються навколо червоного карлика, є «водними світами». Це означає, що вони, в основному, складаються з води і не схожі ні на одну в Сонячній системі. Екзопланети знаходяться в планетній системі на відстані 218 світлових років від Землі в сузір’ї Ліри.

Керолайн Піоле спостерігала за екзопланетами Kepler-138c і Kepler-138d за допомогою космічних телескопів НАСА «Хаббл» і «Спітцера», який вже вийшов з ладу. Виявилося, що планети, які приблизно в півтора раза більше Землі, можуть складатися в основному з води. Раніше їх виявив телескоп “Кеплер”.

Розріз Землі (ліворуч) і екзопланети Kepler-138 d (праворуч). Як у Землі, у цій екзопланети є внутрішня частина, що складається з металів і каменів (біла частина), але у Kepler-138 d також є товстий шар води під високим тиском в різних формах: надкритична і потенційно рідка вода глибоко всередині планети і протяжна оболонка водяної пари (відтінки синього) над ним. Ці шари води складають більше 50% його обсягу. Земля, для порівняння, має незначну частку рідкої води при середній глибині океану менше 4 км. Автори і права: Бенуа Гужон, університет Монреаля.

Примітно, що воду не виявили безпосередньо, але, порівнюючи розміри і маси планет з моделями, вчені прийшли до висновку, що значна частина їх обсягу — до половини — повинна складатися з матеріалів, які легше каменю, але важче водню або гелію. Найбільш поширеним матеріалом-кандидатом є вода.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button