Наука

Знайдено ген, який відповідає за розвиток агресивного раку легенів

Вчені визначили і описали ген, відповідальний за активацію агресивного підтипу дрібноклітинного раку легенів. Це допоможе в пошуку лікування.

онкологіяДослідники з Північно — Західного університету ідентифікували ген, який пов’язаний з розвитком агресивного підтипу дрібноклітинного раку легені-підтипу «P» (SCLC-P). Цей вид раку майже не піддається традиційному лікуванню. Робота допоможе у створенні нових способів терапії.

Хоча на дрібноклітинний рак припадає не більше 15% всіх видів онкології легенів, він часто призводить до швидкого зростання пухлини, раннього метастазування і стійкості до лікування. При цьому окремі підтипи пов’язані з різними факторами і вимагають альтернативних лікувань, кажуть дослідники.

У своїй роботі вони використовували скринінг всього генома онкологічних хворих за допомогою CRISPR, щоб визначити можливі причини розвитку захворювання. Їм вдалося ідентифікувати ген POU2AF2, який відповідає за синтез білка, пов’язаного з розвитком невиліковного дрібноклітинного раку легкого підтипу «P».

Дослідники видалили цей ген у клітинах дрібноклітинного раку легенів in vitro (у пробірці) та в клітинах лабораторних мишей. В обох випадках ракові клітини не змогли вижити, і пухлина повністю зруйнувалася.

Проблема полягає в тому, що лікування дрібноклітинного раку легені залишається відносно незмінним протягом тривалого часу і в основному покладається на хіміотерапію, відзначають вчені. При цьому прийом таких препаратів часто викликає формування у онкологічних клітин резистентності (стійкості). Знаючи ключову мішень, дослідники планують розробити препарати, які будуть порушувати роботу конкретно гена, перешкоджаючи розвитку пухлини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments