Аналітика

Єврокомісія готується до відключень електроенергії в країнах ЄС взимку, – єврокомісар

Єврокомісар з питань кризового управління Янез Ленарчич попередив, що Європейський Союз може зіткнутися з відключеннями електроенергії цієї зими.

Image by Andrew Martin from Pixabay

Про це він сказав у інтерв’ю німецькій медіамережі RND, передає “Європейська правда”.

Ленарчич не виключив, що країнам ЄС знадобиться допомога через енергетичну кризу. За його словами, Європейська комісія розглядає два різні сценарії.

По-перше, одна чи невелика кількість держав-членів може постраждати від “незначного інциденту, такого як відключення електроенергії. У цьому випадку інші країни ЄС можуть підтримувати та постачати електрогенератори, як це відбувається під час реагування на стихійні лиха.

По-друге, відключення може відбутися у великій кількості країн, і в цьому випадку стратегічний резерв ЄС буде використаний для реагування.

Ленарчич зазначив, що заходи ЄС будуть вжиті швидко у разі надзвичайної ситуації, навівши приклади останніх років, коли генератори та паливо були доставлені до Словенії того ж дня, коли енергосистема країни була пошкоджена сніговою бурею. Також підтримка ЄС надійшла відразу після землетрусу у Хорватії у 2020 році.

Він сказав, що ЄС загалом готується до кризової зими. Єврокомісар пояснив, що після досвіду пандемії коронавірусу Брюссель намагається “передбачати кризи”.

Натхнення: elektrovesti.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button